Jak dobrze być poziomką…

Szłam ostatnio lasem. Miałam miękką ziemię pod stopami, odgłosy natury w uszach, zapach świeżej zieleni w nosie i ciepło słońca na sobie. Czułam, jak to ciepło przenika przeze mnie, na wskroś, że jest czymś więcej niż fizycznym doznaniem.
Poczułam się piękna. Ale nie tak, jak może poczuć się piękna kobieta patrząc na siebie w lustrze. Poczułam swoje “wewnętrzne piękno”… Coś, co w pewnym stopniu jakby pochodziło z mojego wnętrza, było mną, ale jednocześnie było i na zewnątrz, otulając mnie miłością (bo jako miłość to odczułam). Piękno istoty indywidualnej, a jednocześnie będącej w jedności ze wszystkim. Wspomnienie tamtej chwili towarzyszy mi do teraz. Nie da się tego właściwie opisać słowami, dlatego pozostanę przy tym. Życzę Wam, abyście i Wy poczuli się piękni w ten sposób, ponieważ radość z odczucia tego stanu jest niesamowita i nie da się jej z niczym porównać. A jej skutkiem jest spoglądanie z miłością na wszystko, bez wyjątku. Szkoda, że jest to tak ulotne i tak trudno utrzymać ten stan dłużej…

Przypomniały mi się słowa E. Tolle, w których wspominał właśnie o tym, przypominając, że gdy w zbiorowej świadomości ludzkiej nastąpi przemiana świadomości , odzwierciedli się ona także w świecie wokół nas, a więc i w przyrodzie, i “lew legnie obok jagnięcia”.

“I widziałem nowe niebo i nową ziemię, albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły.”
Ap 21

Kiedy już umrę, proszę, nie budujcie mi kamiennego grobu. Zasadźcie za to na nim mech, paprocie, kwiaty, poziomki… Niech motyle przylatują… Nie chcę zimnego kamienia, przez które nie przenika słońce, nie słychać śpiewu ptaków i nie czuć zapachu kwiatów.

Jak dobrze być poziomką,
Dojrzewać całe dnie,
Rumienić się wspaniale
I kochać nawet wiatr.

Mieć liście i jagody
I pić południa skwar,
Rozmawiać z chrabąszczami,
Być z lasem za pan brat.

Jak dobrze być poziomką,
Ten tylko o tym wie,
Kto tego sam spróbował
I sam poziomką jest.