Sesja rodzinna inaczej

Dostaję coraz więcej sygnałów, że podoba się Wam moje podejście do robienia sesji rodzinnych. Pozowane sceny powolutku przeistaczają się w długie spacery, rozmowy i zabawę. Uśmiech i Wasze wzruszenie na widok powstałych wówczas zdjęć jest dla mnie największą zapłatą. Mam nadzieję, że będę mogła się w tym ćwiczyć częściej, aby efekty były coraz lepsze. Nie jest to bowiem najłatwiejszy sposób fotografowania – wiele zależy od przypadku i charakteru bohaterów. Nie da się ustawić lamp, blend… wszystko jest niesamowicie spontaniczne. Niemniej, radość z takiego fotografowania jest ogromna i co najważniejsze: jesteśmy w relacji. Odrobinę Was poznaję, towarzyszymy sobie, nie przyjmuję postawy straszliwego fotografa, rozkazującego pozującym jak mają stać, wyglądać i jakie przykleić miny. Co to, to nie! 🙂

A poniżej kilka migawek właśnie z fotograficznego spaceru Nelli, Jamesa i ich rodziców, którzy przyjechali na wakacje w swoje rodzinne strony. Jak stwierdzili, zapragnęli zdjęć, które przedstawią ich rodzinę prawdziwą – taka jaka jest na co dzień – bez retuszu i wymyślonych scenek.

Bardzo gorąco zapraszam Was na takie sesje lub spacery fotograficzne. Będę towarzyszyć Wam w Waszym rodzinnym gronie, uwieczniając dzień z Waszego życia w postaci mini reportażu. Mogą to być urodziny, imieniny, rodzinny obiad, spotkanie, inna ważna uroczystość czy po prostu fajny wypad całą rodziną w Wasze ulubione miejsce. W zasadzie cokolwiek. Jeden dzień Waszego życia na zdjęciach. Prawdziwy, naturalny, spontaniczny.